Categorii
Uncategorized

Săptămâna Europeană a Mobilității

Săptămâna Europeană a Mobilității 16-22.09.2023

În perioada 16 – 22 septembrie 2023, se va desfășura o nouă ediție a Săptămânii Europene a Mobilităţii, tema din acest an fiind “Eficiență energetică – Save energy”. Sloganul/îndemn „Combină și deplasează-te – Mix & Move” va fi folosit pe o perioadă mai lungă de timp și va funcționa împreună cu brandul EUROPEAN MOBILITY WEEK și în următorii ani.

Săptămâna Europeană a Mobilităţii oferă oportunitatea de a iniția o serie largă de activități și pune la dispoziție o platformă destinată promovării inițiativelor proprii în materie de mobilitate urbană durabilă.

Elevii centraliști, părinții și cadrele didactice se vor întâlni, duminică, ora 10.15, la Ceas/Piata Centrala, cu BICICLETE, TROTINETE și se vor alătura acțiunii „Pedalăm cu zâmbete-Festivalul CâmpinArtelor și Sporturilor 2023”, acțiune organizată de Primăria Municipiului Câmpina.

„Pedalăm cu zâmbete-Festivalul CâmpinArtelor și Sporturilor 2023”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *